Płytki warroabójcze do układania w ulu dla pszczół

Lek jest przeznaczony do zwalczania roztoczy Varroa destructor i Acarapis woodi. Preparat działa przez kontakt pszczół z powierzchnią płytki oraz przez odparowanie substancji lotnych z płytki.

 

Skład:

tymol, olejek eukaliptusowy, kamfora, mentol

Dawkowanie:
Do każdego ula należy włożyć po jednej płytce, 3 – 4 razy w odstępach 7-10 dni. Po otwarciu opakowania (zawartość: 2 płytki) należy jedną płytkę podzielić na 3 — 4 części i ułożyć je na górnych beleczkach ramek gniazdowych (beleczki międzyramkowe powinny być usunięte, żeby zapewnić swobodną cyrkulację substancji lotnych pomiędzy plastrami). Wskazane jest zastosowanie płytek Api Life Var w okresie po ostatnim miodobraniu, przy temperaturze zewnętrznej powyżej 18?C. W czasie upalnej pogody, przy temperaturze powyżej 30?C należy przyzwyczaić pszczoły do zapachu leku przez umieszczenie kawałka płytki w ulu na jeden dzień przed rozpoczęciem leczenia. Należy unikać rabunków w trakcie stosowania Api Life Var — utrzymywać w pasiece tylko silne rodziny, nie stosować leku w razie wystąpienia rabunku, płytki należy umieścić w ulu wcześnie rano lub przed zachodem słońca. Nie należy stosować Api Life Var przed odwirowaniem miodu towarowego z uli. Nie przekraczać zalecanej dawki.

Okresy karencji:
Nie obowiązuje. Wszystkie składniki Api Life Var są całkowicie bezpieczne dla użytkownika, pszczół i produktów pszczelich. Komponenty preparatu nie wymagają określenia maksymalnego limitu pozostałości (MRL) w produktach pochodzenia zwierzęcego w tym także dla miodu, zgodnie z Dyrektywą II Rady EEC nr. 2377/90. Składniki te nie stwarzają żadnego zagrożenia toksykologicznego pozostałościami w miodzie lub w innych produktach pszczelich. Z tego względu stosowanie Api Life Var zostało zatwierdzone do stosowania bez ograniczeń także w pszczelarstwie ekologicznym, zgodnie z załącznikiem EEC 2092/91.

Opakowanie:
Torebka foliowa zawierająca 2 płytki.

Przechowywanie:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25?C, chronić od bezpośredniego działania słońca

Producent:
Chemicals Laif

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s